Kamera zewnętrzna bezprzewodowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

kamera zewnętrzna

Kamery zewnętrzne bezprzewodowe to jeden ze sprzętów, które cieszą cię coraz większym zainteresowaniem klientów sklepów z elektroniką. Ich montaż jest prosty, cena relatywnie niewygórowana, zwłaszcza biorąc pod uwagę poczucie bezpieczeństwa, jakie montaż tego typu monitoringu gwarantuje zarówno mieszkańcom domków, bloków wielorodzinnych czy użytkownikom innego typu budynków. Na co jednak zwrócić uwagę podczas zakupu? Czy każdy model będzie tak samo dobry? O czym nie wolno zapomnieć podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnego modelu?

Rodzaje zewnętrznych kamer bezprzewodowych

Pośród dostępnych na rynku zewnętrznych kamer bezprzewodowych znajdziemy modele różniące się między sobą parametrami dotyczącymi nie tylko typu obudowy. Do najistotniejszych czynników, które pozwalają wybrać odpowiedni model, należą m.in. rozdzielczość obrazu, maksymalny kąta widzenia obiektywu, widoczność w nocy oraz obsługa wifi. Niektóre kamery wyróżniają się także możliwością nagrywania dźwięku oraz opcją transmitowania obrazu na żywo.

Wybierając sprzęt należy więc zastanowić się, jakie będzie jego główne zadanie. Jeśli chodzi wyłącznie o obserwację np. niskiego balkonu, wystarczy model o dużym kącie widzenia, ale średniej lub niewielkiej odległości widzenia w ciemności. Jeżeli natomiast zadaniem kamery ma być obserwacja przestronnej posesji przed domem, warto wybrać przede wszystkim duży zasięg widzenia w nocy. Z kolei możliwość korzystania z sieci bezprzewodowej, nagrywania audio czy transmisji na żywo to dodatkowe opcje, które mogą zwiększyć komfort i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników budynku, ale wyposażone w nie modele zwykle nie należą do najtańszych. W takich sytuacjach warto jednak wziąć pod uwagę opłacalność inwestycji w dłuższej perspektywie.

Montaż kamery bezprzewodowej na zewnątrz

Kamera bezprzewodowa przeznaczona do montażu na zewnątrz musi przede wszystkim być odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Jeśli miejsce, w którym ma zostać umieszczona, nie jest w żaden sposób osłonięte, przez co mogłaby ona być narażona na działanie deszczu czy śniegu, konieczne będzie wybranie sprzętu o wyższej klasie szczelności – IP 66 lub 67. W przypadku montażu np. w głębi zadaszonego ganku czy pod sufitem balkonu, gdzie nie ma zagrożenia zalania sprzętu podczas opadów, wystarczająca będzie już klasa IP 44. Dlaczego to ważne? Ponieważ wybór urządzenia o zbyt niskiej klasy szczelności może skończyć się po prostu jego uszkodzeniem, a uszkodzenia spowodowane m.in. niewłaściwym użytkowaniem (a tym bez wątpienia jest montaż na zewnątrz sprzętu, który nie jest do tego przystosowany) nie podlegają gwarancji i będą wiązały się z koniecznością poniesienia kosztów kupna nowego urządzenia.

Oferta kamer bezprzewodowych zewnętrznych w sklepie elektronicznym Eltrox

Oferta zewnętrznych kamer bezprzewodowych dostępnych w sklepie elektronicznym Eltrox to możliwość wyboru spośród licznych modeli o różnych parametrach, które sprawdzą się w niemal każdym typie obiektu. Co więcej, Eltrox jest dystrybutorem, który bierze pełną odpowiedzialność za sprzedawany towar.

Wszystkie sprzęty oferowane w tym sklepie mają niezbędne certyfikaty i atesty, pozwalające na ich sprzedaż i dystrybucję na terenie naszego kraju, a także gwarantujące zgodność parametrów urządzenia z informacjami przestawionymi przez producenta w karcie produktu.

Ponadto oferta sklepu Eltrox to nie tylko kamery bezprzewodowe – klienci mogą tu znaleźć nowoczesne sprzęty elektroniczne najwyższej klasy, które sprawdzą się zarówno w domach, jak i biurach i innych budynkach usługowych czy użytkowych.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top