Kanapa z funkcją spania do salonu – 4 rzeczy ważne przy jej zakupie!

Zamierzasz wymienić stare i niewygodne meble wypoczynkowe z salonu na nowe? A może chcesz kupić coś do nowego domu albo mieszkania? 4 ważne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kanapy z funkcją spania!

1. Wymiar kanapy – przed i po rozłożeniu

W pierwszej kolejności zawsze warto zwrócić uwagę na kwestie techniczne, a dokładnie na wymiar kanapy przed jej rozłożeniem oraz po jej rozłożeniu.

Gdy interesują nas większe kanapy do salonu z funkcją spania, wtedy musimy pamiętać o tym, że wymagają one sporej przestrzeni, dlatego będą najlepsze do większych pokojów. W małych wnętrzach lepiej sprawdzą się bardziej kompaktowe modele, na przykład kanapy dwuosobowe.

Warto więc wziąć do ręki miarę i wymierzyć miejsce, gdzie kanapa ma zostać ustawiona. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że mebel nie może być całkowicie dosunięty do ściany albo do kaloryfera, więc powinien być mniejszy od przeznaczonej dla niego powierzchni.

2. Styl kanapy – nowoczesny czy tradycyjny?

Kanapy można kupić w różnych stylach, dzięki czemu mogą być one dobrane specjalnie do stylu wnętrza.

Aktualnie najczęściej wybierane są kanapy do salonu z funkcją spania nowoczesne, które przyciągają uwagę swoimi prostymi liniami. Świetnie wyglądają w wielu aranżacjach i mogą być również dowolnie dekorowane za pomocą kolorowych poduszek, koców.

Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się kanapy aksamitne w intensywnych kolorach, na przykład szmaragdowej, butelkowej zieleni, granatowym, musztardowym. Również dużym powodzeniem cieszą się kanapy w odcieniach neutralnych, na przykład jasnoszarym, beżowym, kremowym.

3. Podstawa kanapy – na nóżkach czy bez nich?

Dzisiaj bardzo popularne są kanapy do salonu z funkcją spania. Za ich popularnością przemawia nie tylko lekki wygląd, ale również praktyczność.

Kanapa na nóżkach kapitalnie wygląda w małych wnętrzach, ponieważ pozwala ona na wprowadzenie w nich efektu optycznego powiększenia. Nóżki powodują również, że pod kanapą można bardzo łatwo utrzymać czystość.

4. Sposób rozkładania kanapy – system rozkładania, pojemnik na pościel

Wybierając kanapy do salonu z funkcją spania, warto też zwrócić uwagę, jaki system rozkładania zastosował w nich producent.

Gdy kanapa ma być używana regularnie do spania, w takim przypadku warto zdecydować się na model, który będzie tworzył równą, wygodną powierzchnię do snu, na przykład jak w przypadku kanapy z systemem belgijskim, z wysuwanym wózkiem czy kanapy z systemem włoskim. Mniej wygodne są kanapy klik klak oraz kanapy w systemie delfin.

Warto też sprawdzić, czy kanapa ma pojemnik na pościel, ponieważ można wtedy łatwo przechowywać w nim kołdrę, poduszki.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top