Kiedy najlepiej się sprawdzają bitumiczne pokrycia dachowe? 

pokrycia dachowe

Blachodachówka czy dachówka ceramiczna to tylko niektóre materiały, które można nabyć w hurtowni pokryć dachowych. Biorąc pod uwagę mnogość rozwiązań dostępnych na rynku, trudno zdecydować się na odpowiednie. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności warto zapoznać się ze specyfikacją każdego z nich. Jednym z chętnie wybieranych produktów przez wielu inwestorów są gonty bitumiczne. Czym się wyróżniają i kiedy warto się na nie zdecydować?

Czym właściwie są gonty bitumiczne? 

Na początek warto omówić pokrótce, czym są gonty bitumiczne i co wyróżnia to pokrycie na tle innych rozwiązań. Jest to jeden z najstarszych materiałów, który był wykorzystywany już w starożytności. W zależności od potrzeb można się zdecydować na gonty bitumiczne albo dachówkę bitumiczną. Każde z pokryć składa się z kilku warstw, które wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Pierwszą z nich jest trwałe włókno szklane, które jest pokryte dodatkową warstwą izolacyjną. Na wspomnianych elementach jest montowane właściwe pokrycie. Osobom, którym szczególnie zależy na otrzymaniu ciekawych efektów wizualnych, z pewnością spodoba się informacja, że pokrycia bitumiczne występują w wielu różnych odcieniach, więc bez problemu można je dopasować do koloru elewacji czy stolarki drzwiowej i okiennej. Do najważniejszych zalet dachówek i gontów bitumicznych możemy zaliczyć utrzymanie właściwości mimo niskich i wysokich temperatur, intensywnych opadów deszczu lub śniegu.

Kiedy warto zainwestować w bitumiczne pokrycia dachowe? 

Wiemy już, czym charakteryzują się bitumiczne pokrycia dachowe. Mnogość zalet tego materiału sprawia, że coraz więcej inwestorów się nim interesuje. O to, kiedy się najlepiej sprawdzi, zapytaliśmy specjalistę z hurtowni pokryć dachowych Dachlux w Warszawie, który wyjaśnił:

– Gonty i dachówki bitumiczne to pokrycia, które są stosunkowo niedrogie, a do tego łączą walory estetyczne z użytkowymi. Jeśli chodzi o to, na jakich dachach się najlepiej sprawdzą, to warto w nie inwestować w przypadku więźb, których nie powinno się nadmiernie obciążać, na przykład z uwagi na ich wiek. Nie sposób nie wspomnieć również o łatwym montażu. Kładąc bitumiczne pokrycia dachowe, inwestorzy często  poświęcają nawet kilkukrotnie mniej czasu niż w przypadku innych materiałów.

Podsumowując, inwestycja w gonty bitumiczne z pewnością się opłaci. Jest to uniwersalne pokrycie, które będzie się świetnie prezentować zarówno na domach jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej, obiektach przemysłowych czy hotelach.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top