Kinkiety w stylu glamour – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

kinkiety

Niektóre modne wnętrza urządzane są w stylu glamour. Pomieszczenia mogą znacznie się między sobą różnić, ale cechą charakterystyczną jest mnóstwo światła. Duże okna, wokół których udrapowano jasne firanki lub różnego rodzaju oświetlenie pozwalają łatwo rozpoznać ten styl.

Jakie oświetlenie pasuje do stylu glamour?

W sklepach z oświetleniem bez trudu można znaleźć kinkiety w stylu glamour, które nie wymagają żadnych dodatkowych ozdób. Są bardzo estetyczne, mogą nawiązywać do stylistyki dawnych epok lub być dekorowane według wytycznych klienta. Pojawiają się na nich ornamenty, złocenia, rzeźbione elementy itd.

Kinkiety ścienne glamour występują często w towarzystwie bardzo efektownych żyrandoli używanych jako oświetlenie centralne. Można dzięki nim uzyskać harmonijny efekt i równomierne zaopatrzenie w światło całego wnętrza. Kinkiety podkreślają też urodę niektórych mebli czy wiszących na ścianach obrazów.

Kinkiety glamour – jakie tło będzie dla nich odpowiednie?

Większości osób kinkiety kojarzą się z nieco staroświeckim wizerunkiem wnętrza. Tymczasem w nowoczesnych aranżacjach sprawdzają się równie dobrze – takimi dodatkami można „umyślnie” zaburzyć minimalistyczny wystrój. Efektowne kinkiety sufitowe glamour mogą wprowadzić odrobinę wyrafinowanej elegancji wśród prostoty.

Na takim tle kinkiety glamour będą prezentowały się jak eksponat. To alternatywny sposób uwypuklenia ich piękna – pierwszym jest, oczywiście, wykorzystanie stylu glamour jako dominującego we wnętrzu. Niezależnie od wybranej opcji kinkiety posłużą jako dodatkowe źródło światła i jednocześnie atrakcyjna ozdoba.

Oświetlenie do sypialni i nie tylko

Z uwagi na wygodę i specyficzny wygląd, kinkiety ścienne glamour stanowią idealne rozwiązanie do sypialni, ewentualnie pokoju młodzieżowego dla romantycznej młodej damy. Umieszczenie ich nad łóżkiem, przy lustrze czy też toaletce pozwoli na większą wygodę i będzie gwarantowało świetne efekty estetyczne.

Podsumowując, w niektórych wnętrzach świetnie sprawdzą się kinkiety utrzymane w stylu glamour. Często pojawiają się w każdym pomieszczeniu, innym razem tylko np. w sypialni.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top