Krem z filtrem do twarzy – czym się kierować przy jego wyborze?

krem

Mogłoby się wydawać, że kremy z filtrem to podstawa wakacyjnej pielęgnacji skóry twarzy. Okazuje się jednak, że promieniowanie UVB stanowi dla niej poważne zagrożenie przez 365 dni roku, kiedy słońca jest zdecydowanie mniej. Krem z SPF to absolutny “must have” każdej kobiety, jednak dobranie odpowiedniego produktu często stanowi nie lada wyzwanie. Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Krem do twarzy z SPF – wysokość filtra

Jeszcze kilka lat temu dostęp do wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji twarzy z ochroną przeciwsłoneczną był mocno ograniczony. Obecnie jednak rośnie świadomość kobiet w tej materii, dlatego nie sposób nie zauważyć różnorodności produktów. Dotyczy to również stopnia ochrony, który oznaczony jest na opakowaniu symbolem SPF.

Zgodnie ze standardami europejskimi preparaty do opalania dzielą się na 4 poziomy ochrony przeciwsłonecznej. Niska ochrona to SPF 6 i 10, średnia – SPF 15, 20 i 25, wysoka – SPF 30 i 50, i najwyższa – SPF 50+. Warto pamiętać, że wspomniany SPF chroni naszą skórę przed promieniowaniem typu UVB.

Kremy do twarzy z ochroną przeciwsłoneczną – rodzaje filtrów

Filtry w kosmetykach do opalania można podzielić na dwie kategorie – chemiczne i mineralne. Pierwsza grupa wyróżnia się zdolnościami do absorbowania promieniowania UV w postaci fotonów energii świetlnej, które są przekształcane do nieszkodliwego promieniowania długofalowego i wtórnie emitowane jako ciepło. Filtry mineralne – najczęściej w postaci dwutlenku tytanu i tlenku cynku – tworzą na skórze płaszcz ochronny odbijający promienie UV.

Co ciekawe, krem do twarzy z filtrem może zawierać mieszanki obu rodzajów filtrów, dzięki czemu producenci osiągają kompromis między wysoką skutecznością działania a lekkością formuły. Jeszcze do niedawna trudno było o kosmetyk, który szybko by się wchłaniał i nie pozostawiał białej warstwy na skórze.

Kremy z filtrem do twarzy – rodzaje

Bezpieczne opalanie bez kremu do twarzy z SPF jest niemożliwe, jednak dzięki jego stosowaniu można uzyskać również inne korzyści. Na rynku znajdziemy m.in. kremy o działaniu nawilżającym, regenerującym, przeciwstarzeniowym, antyoksydacyjnym czy matującym.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top