Które kremy do twarzy mają najlepsze właściwości odżywcze?

wlasciwosci odzywcze kremow do twarzy

Krem kremowi nierówny – warto o tym wiedzieć, zanim wybierzemy konkretny kosmetyk. Nie wszystkie kremy do twarzy cechują się efektywnym działaniem oraz pozytywnym wpływem na skórę. Co decyduje o odżywczych właściwościach kremów do twarzy? Cena, skład, a może znana marka? Dowiedz się więcej, aby nie popełniać błędów, które nie tylko powodują stratę pieniędzy, ale także mogą zaszkodzić zdrowiu skóry.

Krem do twarzy – co decyduje o jego działaniu?

Każdy krem do twarzy ma określony skład, który dostosowany jest do jego przeznaczenia. Receptury kremów na dzień, na noc oraz np. kremów o działaniu przeciwzmarszczkowym, znacząco się różnią nie tylko pod względem doboru składników aktywnych, ale także dodatkowych substancji, które odpowiadają m.in. za konsystencję i zapach kremu. Skład kremu to najważniejszy wyznacznik jego jakości i to na nim powinniśmy się skupić, wybierając kosmetyk. Im krótszy skład kremu, tym lepiej, bo świadczy to o braku nadmiaru substancji, które mogą np. zatykać pory skóry i prowadzić do podrażnień. To najważniejsze, co musimy wiedzieć na temat kremów do twarzy, jednak liczy się również dobór składników, które odpowiadają za stopień odżywienia skóry. Najlepiej na skórę wpływają kosmetyki o naturalnym składzie. Są one obecnie bez problemu dostępne nie tylko w aptekach i drogeriach stacjonarnych, ale także drogeriach internetowych np. drogerii Kamaja.

Składniki kremów do twarzy, które skutecznie odżywiają skórę

 Jakie składniki kremów do twarzy skutecznie odżywiają skórę? Wśród naturalnych związków, które znajdziemy w składzie kremów do twarzy, najsilniejszym działaniem odżywczym wyróżniają się witamina A, witamina C, witamina E i witamina F. Odżywczym działaniem cechują się również naturalne woski i oleje roślinne. Do częściej stosowanych w produkcji kremów do twarzy naturalnych olejów zaliczamy m.in. olej ze słodkich migdałów, olej kukurydziany, olej sezamowy, oliwę z oliwek, olej jojoba, olej makadamia, olej malinowy, olej z opuncji figowej i olej kokosowy. Z odżywczego działania słyną także naturalne woski np. wosk pszczeli, który nie tylko dostarcza naszej skórze składników odżywczych, ale także skutecznie łagodzi podrażnienia. Nie mniej cenne pod względem właściwości odżywczych są naturalne masła roślinne np. masło shea i masło mango oraz ekstrakty z ziół i roślin leczniczych.

Podsumowanie

Wśród kremów do twarzy znajdziemy produkty o różnym składzie, które cechują się odmiennym działaniem na skórę. Każdy z ze składników kremów, których zadaniem jest odżywienie skóry, działa w nieco inny sposób, dlatego bardzo ważny jest właściwy dobór kremu do jego przeznaczenia, a także typu cery. Choć na rynku dostępne są np. kremy do twarzy o uniwersalnym działaniu, które możemy stosować w przypadku każdego typu cery na dzień i na noc, to najlepszym wyborem jest krem dopasowany do potrzeb naszej skóry pod względem problemów, które ona sprawia.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top