Lalka Annabell czy Baby Born? Którą wybrać dla małej dziewczynki? 

jakie laki wybrac dla dziewczynki

Kilkuletnie dziewczynki (a przynajmniej zdecydowana większość z nich) uwielbiają zabawę lalkami i chętnie wchodzą w rolę mamy, która troskliwie zajmuje się swoim „dzieckiem”. Z myślą o nich niemiecki producent zabawek, firma Zapf Creation, stworzył dwie najsłynniejsze obecnie serie interaktywnych lalek-bobasów: Baby Annabell i Baby Born. Czym się od siebie różnią i którą z nich warto podarować małej dziewczynce? Sprawdzamy.

Co wyróżnia lalki z serii Baby Annabell? 

Seria Baby Annabell (nie mylić z lalką Annabelle, bohaterką horroru) to elektroniczne, interaktywne lalki o wielkości 30–43 centymetrów, które są realistycznym odwzorowaniem niemowląt i małych dzieci, zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Mają ruchome ręce i nogi, które podobnie jak główka wykonane są z tworzywa. Korpus lalki jest natomiast uszyty z tkaniny z miękkim wypełnieniem. Klasyczna lalka Annabell ma wiele funkcji, do działania których niezbędne są jednak baterie:

  • wydaje dźwięki – płaczu, przełykania, gaworzenia, śmiechu, ziewania itp.;
  • reaguje na dotyk – uspokaja się podczas głaskania, zasypia przy kołysaniu;
  • spontanicznie płacze prawdziwymi łzami w różnych sytuacjach;
  • robi siusiu po naciśnięciu brzuszka;
  • ssie smoczek, odbija jej się po karmieniu, puszcza bączki.

Poza lalkami, które są dostępne w różnych wersjach różniących się wyglądem i funkcjami, seria Baby Annabell to ogromny wybór akcesoriów i dodatków: ubranek, wózków, nosidełek, krzesełek, smoczków, pieluszek, butelek i wszystkiego, czego potrzebuje prawdziwe niemowlę. Dzięki temu zabawa lalką nigdy się nie nudzi, a zestaw do jej pielęgnacji można stopniowo powiększać. Podsumowując, Annabell to doskonały wybór dla małej dziewczynki. Trzeba jednak pamiętać, że lalka wymaga użycia baterii i nie można zanurzać jej w wodzie.

Jak działa lalka Baby Born? 

Lalki Baby Born są niezwykle popularne i lubiane przez dziewczynki. Pod wieloma względami przypominają lalki Baby Annabell – mają wiele realistycznych funkcji, wyglądają i zachowują się jak małe dzieci, można je przebierać, a do zabawy producent przygotował bardzo rozbudowaną gamę dziecięcych akcesoriów. Podstawową różnicą jest fakt, że Baby Born nie są elektroniczne i nie potrzebują baterii do działania. W związku z tym nie wydają jednak dźwięków i nie reagują na dotyk i inne bodźce tak jak lalki Annabell. Ich dużą zaletą jest natomiast możliwość kąpieli – Baby Born są wykonane w całości z bezpiecznego i przyjemnego w dotyku tworzywa. Wyjątkiem są małe laleczki z serii Nocny przyjaciel – przytulanki z welurowej tkaniny wyposażone w świecące serduszko i wygrywające kołysanki (na baterie).

Jak działają lalki Baby Born i jakie mają funkcje? Zapytaliśmy o to w internetowej hurtowni zabawek Kraina Zabawy:
Interaktywne lalki Baby Born mają wiele atrakcyjnych funkcji, które upodabniają je do prawdziwych niemowląt. Piją z butelki i jedzą swój specjalny pokarm, zamykają i otwierają oczy, płaczą łzami (po naciśnięciu klatki piersiowej), siusiają lub robią kupkę po naciśnięciu pępka, mają ruchome kończyny i głowę. Wszystko to sprawia, że dzieci mogą się nimi opiekować, naśladując swoich rodziców i rozwijając własną empatię i wrażliwość.

Zasadniczo lalki z obu serii różnią się niewielkimi szczegółami. Łączy je natomiast wysoka jakość wykonania, dbałość o detale, wytrzymałość i szeroki wybór akcesoriów do pielęgnacji i zabawy. Na korzyść lalek Annabell przemawia to, że wydają dźwięki i reagują na zachowania opiekunki, z kolei Baby Born można bez obaw kąpać i nie trzeba martwić się o wymianę baterii. Wybór konkretnego modelu lalki zależy zatem od preferencji dziewczynki, którą chcemy obdarować.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top