Leasing auta używanego – jak znaleźć dobry kalkulator rat?

samochod w leasingu

W ciągu zaledwie kilku ostatnich lat samochody niesamowicie podrożały i rozmiary podwyżek są wyższe, niż ktokolwiek się spodziewał. Z tego powodu nawet zakup samochodu używanego może być trudniejszy przy jednorazowej płatności, niż miało to miejsce wcześniej. Dobre rozwiązanie na dzisiejsze problemy z cenami i dostępnością aut to leasing auta używanego. Gdzie znajdziemy dobry kalkulator rat leasingu i dlaczego warto go sprawdzić?

Gdzie znaleźć kalkulator rat leasingu auta używanego?

Tego rodzaju kalkulatorów, jeśli zależy nam na tym, by móc samodzielnie sprawdzić koszty leasingu zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek poważniejsze rozmowy z leasingodawcami możemy znaleźć w internecie. Dostępne są na przykład pod frazą „leasing auta używanego kalkulator„. Wpisanie jej powinno nas przekierować do stron zawierających kalkulatory służące do obliczania rat i ogólnych kosztów leasingu u różnych leasingodawców. 

Sprawdzając oferty leasingowe samochodów w sieci kalkulator będzie nieocenionym narzędziem, dzięki któremu sprawdzimy szybko, gdzie oferta jest dla nas najkorzystniejsza i co najważniejsze, czy stać nas na skorzystanie z niej. Jest to dość ważne, gdyż leasing również wymaga posiadania pewnej zdolności kredytowej.

Czy leasing auta używanego się opłaca?

To zależy od naprawdę wielu czynników. Przede wszystkim od wieku samochodu i okresu leasingowania. Im starsze jest auto na początku oraz na końcu umowy leasingu, tym mniej opłacalna będzie dla nas ta umowa, gdyż leasingowaniem samochodów nieco starszych zajmuje się naprawdę niewiele firm, które z racji na małą konkurencję mogą bez problemów nakładać na swoich klientów znacznie wyższe marże i więcej zarobić, a my oczywiście znacznie więcej płacić. 

Leasing auta używanego, które ma dopiero kilka lat może być jednak bardzo opłacalny. Przede wszystkim takie samochody są wciąż dość nowoczesne i znajdziemy w nich sporo nowych technologii. Do tego w leasingu będą one znacznie tańsze niż samochody nowe. 

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top