Malowanie proszkowe konstrukcji stalowych. Zalety, o których powinniśmy wiedzieć

malowanie stali

Coraz więcej firm, które funkcjonują w szeroko rozumianej branży budowlanej, decyduje się na to, aby malować konstrukcje proszkowo. To metoda, która pozwala na zdecydowane osiągniecie najlepszego efektu, jak również mniejsze zużycie farby. Ma to duży wpływ na wygląd konstrukcji, jej estetykę, jak również jej trwałość. Co będzie potrzebne do kompleksowego malowania proszkowego?


Malowanie agregatem, malowanie hydrodynamiczne zdecydowanie zyskuje na popularności, głównie dzięki temu, że jest bardzo nowoczesną metodą aplikacji różnych powłok malarskich. Może być stosowana przez różnego rodzaju firmy, a także wykonywana samodzielnie, jeżeli tylko posiadamy odpowiedni agregat oraz wyposażenie lakierni, do którego możemy zaliczyć między innymi elementy zabezpieczające, łańcuchy do podnoszenia, stojaki, elementy wyposażenia suszarni. Wszystko to ma duże znaczenie, sprawia, że bez problemu możemy aplikować najróżniejsze powłoki malarskie, z bardzo dobrym skutkiem.

Elementy maskujące

Jedną z kluczowych rzeczy są oczywiście nowoczesne elementy maskujące, dzięki którym będziemy mogli swobodnie, bez przeszkód, bardzo odkładnie. Nie będziemy musieli się przejmować tym, że niechcący uszkodzimy elementy, które nie mogą być pomalowane, które z różnych względów muszą pozostać dokładnie w takim stanie, jak oryginał. Mogą to być między innymi uchwyty, gwinty, ale również wloty klimatyzacji.

Do kompleksowego zabezpieczenia można również wykorzystać elementy z gumy, silikonu oraz tworzywa sztucznego. Można je zamówić w firmie Lapena http://www.lapena.pl/.

Zobacz także: https://kuriersierpecki.pl/w-jaki-sposob-nalezy-malowac-nietypowe-elementy-stalowe/

Jakie są główne zalety malowania proszkowego?

Do głównych zasad malowania proszkowego możemy przede wszystkim zaliczyć to, że może być ono stosowane w przypadku najróżniejszych konstrukcji, zarówno konstrukcji szkieletowych hal, jak również ogrodzeń, innego rodzaju elementów, np. wchodzących w skład wyposażenia maszyn. Najważniejsze zalety, o których trzeba wspomnieć to:

– szybkie oraz kompleksowe malowanie różnego rodzaju konstrukcji,
– możliwość nanoszenia najróżniejszych powłok,
– możliwość malowania miejsc, które są trudno dostępne,
– mniejsze zużycie farby,
– bardziej estetyczna powłoka,
– odporność na uszkodzenia,
– niższy koszt malowania.

Stosowanie malowania proszkowego, zdecydowanie skraca czas pracy, daje również o wiele lepszy efekt, głównie z uwagi na to, że powłoka malarska wygląda estetycznie, nie ma śladów pędzla.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top