Serwetki na stół komunijny – co należy o nich wiedzieć?

serwetki

Kiedy zbliża się Komunia Święta dziecka, rodzice robią wszystko co w ich mocy, aby dopiąć wszelkie formalności na ostatni guzik. Znaczenie ma nawet udekorowanie stołu wigilijnego. W tym celu wykorzystać można serwetki, która mają także praktyczne funkcje. Co powinniśmy wiedzieć na temat serwetek na stół komunijny? W jaki sposób składać serwetki na komunię? Jakie serwetki są popularne w 2022 roku? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Co powinniśmy wiedzieć na temat serwetek na stół komunijny?

Stół komunijny powinien być odpowiednio udekorowany. Wśród podstawowych elementów wyróżnić można serwetki na stół komunijny, bieżnik, personalizowane ozdoby, świeże, żywe kwiaty, świeczniki, świeczki. Nie wszystkie te elementy muszą obowiązkowo znaleźć się na poszczególnych stołach. Jest jednak jedna dekoracja, która ma szczególne znaczenie, i powinna znaleźć się na każdym przyjęciu- chodzi oczywiście o tytułowe serwetki na stół komunijny. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się modele papierowe, które to wykonane są z papieru trójwarstwowego. Ich kształt przypomina kwadrat. Najczęściej pojawiające się symbole to Hostia, winogrona, kwiaty, kielich. Godna uwagi jest również fizelina, która wyróżnia się grubą i sztywną strukturą.

W jaki sposób składać serwetki na komunię?

Serwetki na komunię można składać na różnorodne sposoby. Jeśli chcemy stosunkowo szybko uzyskać satysfakcjonujący efekt, wówczas dobrym rozwiązaniem są obrączki na serwetki- ułatwiają zwinięcie dekoracji w rulon. Dość powszechny jest tak wachlarz- z powodzeniem może zostać postawiony na talerzu. Doskonałą propozycją są również serwetki na stół komunijne w kształcie sukienki bądź garniturku. W praktyce najbardziej ekskluzywnym pomysłem jest przestrzenny wachlarz- można go zastosować w klasycznych kompozycjach.

Jakie serwetki są popularne w 2022 roku?

W 2022 roku najbardziej popularne serwetki na stół komunijny to te, które mają złote i srebrne elementy. Te kolory sprawdzają się niemalże w przypadku każdego wnętrza, w konsekwencji dopasowanie dekoracji i dodatków nie jest czymś problematycznym. W przypadku komunii chłopca powszechne są również granatowe i błękitne serwetki. Dla dziewczynek rodzice wybierają natomiast róż lub jasną zieleń. Alternatywnym rozwiązaniem są odcienie brązu i beżu, które są uniwersalne.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top