Materiały niezbędne w budowlanych pracach wykończeniowych

prace wykonczeniowe

Oddanie obiektu do eksploatacji wymaga przeprowadzenia wszystkich prac związanych z jego wykończeniem zarówno jeśli chodzi o wnętrze, jak i elementy znajdujące się na zewnątrz. Roboty tego rodzaju wiążą się jednak z koniecznością wykorzystania wielu różnych materiałów przeznaczonych na elewację oraz służących do uzyskania odpowiedniej powierzchni ścian wewnętrznych, podłóg i sufitów.

Materiały do wykończenia wnętrz

Ukończenie robót budowlanych we wnętrzu budynku pozwala na uzyskanie oczekiwanego efektu wizualnego oraz odpowiedniej trwałości podłóg, ścian oraz sufitów. Do realizacji takich prac konieczne będą właściwie dobrane materiały wykończeniowe. W Białymstoku są one łatwo dostępne w hurtowni materiałów budowlanych LOG-BUD. Popularnymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o ściany i sufity, jest użycie tynków, a także wykorzystanie gładzi. Wiele osób decyduje się także na skorzystanie z płyt kartonowo-gipsowych, które są używane zarówno jako tzw. suche tynki, jak i stanowią materiał do wykonania wszelkiego rodzaju zabudów ściennych i sufitowych. Do ich realizacji potrzebne są również profile stalowe lub aluminiowe, służące do budowy szkieletu całej konstrukcji. W przypadku układania tynków, nieodzowne okażą się profile narożne czy listwy prowadzące ułatwiające uzyskanie płaskiej i zachowującej pion powierzchni. Prace wykończeniowe wymagają też użycia farb do ścian i sufitów. Jeżeli chodzi o posadzki, to wśród najczęściej stosowanych rozwiązań znajdują się panele, lite drewno oraz parkiety i okładziny ceramiczne.

Materiały do wykończenia ścian zewnętrznych

Ściany zewnętrzne muszą być pokryte odpowiednią warstwą materiału termoizolacyjnego, który zostanie następnie zabezpieczony przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak wiatr, deszcz oraz promieniowanie słoneczne. W tym celu z reguły korzysta się z lekkich tynków układanych na siatkach kotwionych do ścian albo wszelkiego typu paneli elewacyjnych z tworzywa drewna lub metalu.

Duży wybór wyrobów niezbędnych do ukończenia prac przy wznoszeniu i wykańczaniu obiektów różnego rodzaju oferuje hurtownia materiałów budowlanych LOG-BUD z Krupnik nieopodal Białegostoku. Wśród dostępnych produktów znajdują się m.in. płyty gipsowe, profile i narożniki, chemia budowlana w tym farby, tynki i zaprawy.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top