Miedziane rury w systemach klimatyzacji – jakie mają zastosowanie?

klimatyzacja

W ostatnich latach systemy klimatyzacji mocno zyskały na popularności w naszym kraju. Nie są już one czymś luksusowym i na ich zakup oraz montaż może pozwolić sobie coraz więcej osób, a ten potrafi być potrzebny, gdyż obecnie lata są coraz bardziej upalne i temperatury sporo ponad 30 stopni w skali Celsjusza są już praktycznie normą. Jakie zastosowanie w takich systemach klimatyzacji mają rury miedziane?

Gdzie można kupić rury miedziane do klimatyzacji?

Gdy interesuje nas to gdzie można zakupić rury miedziane w Warszawie mamy do wyboru zazwyczaj dwie opcje. Pierwsza to zapytanie się swoich znajomych oraz rodziny, która posiada klimatyzację w domu gdzie kupowali rury miedziane przeznaczone do instalacji systemu klimatyzacji. Druga to z kolei skorzystanie z internetu.

Korzystając z internetu można z kolei bardzo łatwo się dowiedzieć gdzie znajduje się hurtownia części systemów wentylacyjnych w Warszawie. W internecie można znaleźć wiele ofert takich firm jak hurtownie właśnie i zazwyczaj charakteryzują się one paroma rzeczami takimi jak najbogatsza oferta, dobre ceny oraz możliwość zamówienia dowolnej ilości rur miedzianych.

Jaką rolę w systemie klimatyzacji spełniają rury miedziane?

Rury miedziane w systemach klimatyzacji służą do przepływu czynnika chłodzącego. Są one wykorzystywane, gdyż posiadają one właściwości antykorozyjne dzięki zastosowaniu w stopie miedzi odtleniacza takiego jak na przykład fosfor, którego w stopie użytym przy tworzeniu rury zazwyczaj jest około 0,015 do 0,040%.

Aby jednak rury spełniały swoje zadanie muszą one zostać odpowiednio zamontowane. Przede wszystkim należy je odpowiednio przygotować. By je przyciąć powinno się wykorzystywać nóż rotacyjny, który nie sprawi, że do wnętrza dostaną się opiłki miedzi. Po obcięciu powinny zostać wygradowane, czyli wyrównane we wnętrzu. Po gradowaniu często należy też je wykielichować za pomocą specjalnego urządzenia, którym jest kielicharka. Tak przygotowane rurki mogą stworzyć szczelną instalację klimatyzacji.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top