Opryskiwacze jako jeden z najważniejszych rodzajów maszyn rolniczych

maszyna rolnicza

W gospodarstwach rolnych o profilu roślinnym największe koszty związane są z nawożeniem i ochroną roślin. Bez względu na wielkość gospodarstwa oraz skalę produkcji środki ochrony roślin zajmują najwyższą pozycję w corocznym budżecie. Dlatego ważne jest, by maszyny wykorzystywane przy opryskach były precyzyjne i oszczędne.

Opryskiwacz to jedna z najważniejszych maszyn w gospodarstwie, bo od jego sprawności zależy, czy pieniądze zainwestowane w środki ochrony roślin nie pójdą na marne. Pęknięcia zbiornika, nierówna praca pompy, niesprawny układ cieczowy – to tylko niektóre problemy, które skutkują zwykłym marnotrawstwem. Dlatego o maszynę warto dbać i regularnie ją serwisować, a w razie potrzeby – kupić nową.

Opryskiwacz na miarę potrzeb gospodarstwa

Opłacalność zakupu i utrzymywania maszyny rolniczej jest ściśle związana z wykorzystaniem jej potencjału. Dlatego ważne jest, by przy wyborze nowego sprzętu wziąć pod uwagę wielkość uprawy i wymaganą w związku z tym wielkość beczki. Za duży zbiornik będzie niepotrzebnie obciążać ciągnik (większe spalanie), a zbyt mały sprawi, że będzie trzeba często zjeżdżać z pola (zbędne przerwy). Dlatego w ofercie opryskiwaczy Caruelle, jak większości cenionych producentów maszyn rolniczych, dostępne są modele ze zbiornikami w szerokim zakresie pojemności.

Precyzyjne sterowanie opryskiwaczem

Nowoczesne opryskiwacze wyposażone są w komputery, dzięki którym możliwe jest precyzyjne dawkowanie nawozu. W przeciwieństwie do opryskiwaczy sterowanych mechanicznie, czy nawet z pomocą prostych sterowników elektrycznych, komputer pozwala utrzymać stałą dawkę oprysku na hektar niezależnie od prędkości jazdy. Warto zauważyć, że takie rozwiązanie służy nie tylko oszczędności, ale też środowisku.

Bardzo wygodną funkcją jest automatyczne sterowanie sekcjami. Jeszcze większy komfort przy wykonywaniu oprysków zapewni maszyna z komputerem z systemem ISOBUS. Taki opryskiwacz będzie bezproblemowo współpracować z każdym ciągnikiem z monitorem obsługującym ten popularny system.

Gdzie kupić opryskiwacz?

Najlepiej u jednego z dealerów maszyn rolniczych, takich jak KAGRO. Pracownicy powinni udzielić ci wsparcia w wyborze optymalnego sprzętu. Dopiero zaczynasz poszukiwania? Nie obawiaj się dzwonić i pisać do dystrybutorów – to nic nie kosztuje.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top