Osuszanie ścian — jak należy je wykonywać?

zalanie mieszkania

Gdy budynek ulegnie zalaniu, wilgoć, jaka wsiąka w jego mury, jest bardzo trudna do usunięcia. Tylko profesjonalne osuszanie ścian pozwoli całkowicie wyeliminować problem. Jak należy je wykonać?

Jak wygląda osuszanie ścian?

Sposobów na osuszenie ścian jest kilka. Ważne, żeby dopasować do swoich potrzeb taki, który będzie najbardziej efektywny i pozwoli usunąć problem w całości. Najłatwiejsze jest osuszanie polegające na wywietrzeniu pomieszczeń. Ta metoda może być zastosowana tylko przy sprzyjającej pogodzie i temperaturze. Nie sprawdzi się, jeśli pomieszczenie jest wypełnione wilgocią w intensywnym stopniu. Często do osuszania ścian używa się nagrzewnic. Dzięki nim temperatura wewnątrz może zostać odpowiednio podgrzana, aby wilgoć mogła wyparować. To rozwiązanie sprawdzi się tylko w miejscach, w których zapewniona jest bardzo dobra wentylacja.

Nowoczesne sposoby osuszania ścian polegają na stosowaniu techniki absorpcji lub kondensacji. Pozwalają one na zebranie wilgoci i usunięcie jej z pomieszczenia. 

Kiedy niezbędne jest osuszanie ścian?

Osuszanie ścian jest niezbędne, gdy w mieszkaniu lub domu dojdzie do zalania. Czasami wilgoć występuje tylko na jednej ze ścian, na suficie lub  podłodze. Ważne, żeby osuszanie wykonać w możliwie jak najkrótszym czasie od wystąpienia zalania. Pozostawienie wilgoci w ścianach na dłużej sprawia, że są one narażone na powstawanie licznych miejsc do rozwoju grzybów i pleśni. Pojawienie się grzybów lub pleśni w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo niezdrowe. Powoduje rozwój różnych chorób i zaostrzenie się alergii. Są one szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Mają również negatywny wpływ na zwierzęta domowe. 

Zalanie często powoduje wiele zniszczeń, przez co oprócz osuszania ścian niezbędne jest również przeprowadzenie prac remontowych. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest wybór specjalistów, którzy oferują kompleksową obsługę. Dom Doktor — osuszanie i remonty po zalaniach lub podobne firmy, zapewniają wykonanie wszystkich niezbędnych napraw. Dzięki temu właściciel może mieć pewność, że oprócz osuszenia ścian, zniwelowane będą wszystkie inne skutki zalania. A cały proces, dzięki temu, że będzie wykonywany przez jedną ekipę, będzie przebiegał sprawnie i szybciej. A to przyspieszy powrót do normalnego życia.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top