Pokrycia dachowe bitumiczne – jakie mają zalety?

pokrycia dachowe

Dach, a dokładniej to jakie ma pokrycie ma ogromny wpływ na cały dom. Od niego zależy bowiem komfort życia, gdyż pokrycie dachowe istotnie wpływa na izolację termiczną oraz akustyczną całego budynku, szczególnie w jego górnych partiach. Jedne z dostępnych pokryć to pokrycia dachowe bitumiczne. Jakie są ich zalety i gdzie można się w nie zaopatrzyć?

Gdzie znajdziemy pokrycia dachowe bitumiczne?

Z reguły jeśli interesują nas pokrycia dachowe bitumiczne, to powinniśmy po prostu wybrać się do jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w wykonywaniu dachów lub oferowaniu materiałów budowlanych. Są to najczęstsze miejsca, w których nie powinno być problemów z zakupem dowolnego pokrycia dachowego, a w szczególności bitumicznego, gdyż to jest niezwykle popularne w naszym kraju.

Jeśli interesuje nas to, by zamontować w naszym domu pokrycie dachowe bitumiczne, to pomocna może okazać się firma Dachlux. Jest to hurtownia, która oferuje różnorodne pokrycia dachowe w Łomiankach. Dostępne są tam pokrycia różnych rodzajów oraz od wielu producentów, dzięki czemu można dostosować wybór idealnie do swoich potrzeb.

Jakie są zalety pokryć dachowych bitumicznych?

Materiały bitumiczne są nam doskonale znane, gdyż na przykład większość dróg w naszym kraju to po prostu nawierzchnia bitumiczna. Jako pokrycia dachowe bitumiczne z kolei określa się pokrycia wykonane z papy asfaltowej ze specjalną bitumiczną powłoką, która zapewnia jej świetnie właściwosci. Największa zaleta pokryć dachowych bitumicznych to ich masa. Są one bardzo lekkie, dzięki czemu mogą być montowane nawet na dachach o niskiej nośności.

Ponadto montaż, a także konserwacja i ewentualne remonty dachu wykonanego przy użyciu pokrycia bitumicznego to naprawdę prosty proces, który nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a także zajmuje względnie niewiele czasu, dzięki czemu w przyszłości nie będzie z tym większego problemu. Są one również naprawdę wytrzymałe i przez to znajdziemy je na wielu budynkach.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top