Porównanie oczyszczaczy powietrza Sharp z serii FP-J

czyste powietrze

Oczyszczacze powietrza producenta sharp to jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu. Doskonały do walki z zanieczyszczeniami, pochodnymi pyłów, a także suchym powietrzem. W kategorii urządzeń do sterylizacji powietrza można zobaczyć produkty Sharp już od przeszło 20 lat.

Oczyszczacze powietrza producenta Sharp- dlaczego warto postawić na japończyka?

Sharp od 20 lat proponuje swoje urządzenia do filtracji powietrza. W 2000 roku wprowadził także innowacyjną Technologię Plasmacluster. Oczyszczacze powietrza Sharp to przede wszystkim wysoka skuteczność filtracji, bezpieczeństwo, ale również możliwość dopasowania modelu, wszystko dzięki dużej ilość dostępnych produktów. Nie bez powodu Sharp stawiany jest jako lider w branży, dostarczając innowacyjne rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w domach, mieszkaniach, jak i biurach, czy budynkach użyteczności publicznej, np. największy model z serii FP-J, Sharp FP-J80EU-W oczyszczacz z jonizatorem.

Większość z dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza producenta Sharp zostały wyposażone w dwuetapową filtrację, a filtry w ich wnętrzu są bardzo dobrej jakości, co gwarantuje skuteczność. Większość modeli posiada także funkcję jonizacji w Technologii Plasmacluster, pracuje cicho dzięki czemu nadaje się do sypialni, czy pokoju dziecięcego. Na uwagę zasługuje również imponująco długa żywotność filtrów, nawet do 10 lat, przy odpowiedniej eksploatacji urządzenia.

Oczyszczacze powietrza Sharp- seria FP-J

Urządzenia z serii FP-J, to najnowsze oczyszczacze powietrza producenta Sharp, wprowadzone do sprzedaży w 2020 roku. Od poprzednich serii wyróżnia je przede wszystkim ich rola, są to typowo urządzenie, służące do oczyszczania i jonizacji powietrza, bez funkcji nawilżania, przez to modele dedykowane są do pomieszczeń z odpowiednią wilgotnością powietrza.

Jakie modele z serii FP-J proponuje Sharp?

  • SHARP GF-J30EU-P

  • SHARP FP-J40EU-W

  • SHARP FP-J60EU-W

  • SHARP FP-J80EU-W

Czym się różnią i który wybrać?

Główna ich różnica opiera się na wielkości oczyszczaczy a także ich powierzchni oczyszczania i wydajności, najmniejszy z serii FP-J SHARP GF-J30EU-P, nadaje się do niewielkich powierzchni nie przekraczających 22 m2, natomiast największy model SHARP FP-J80EU-W oczyszczacz, sprawdzi się w dużo większych pomieszczeniach, ponieważ jego powierzchnia oczyszczania to 62m2. W przypadku pozostały wartości powierzchni oczyszczania prezentują się następująco:

SHARP FP-J40EU-W- 30 m2

SHARP FP-J60EU-W- 48m2

Poszczególne modele, różnią się również wydajnością oczyszczania, która zaczyna się od 180m3/h, aż do 480m3/h w przypadku największego z serii oczyszczacza powietrza producenta Sharp.

Na powyższe parametry należy zwrócić uwagę podczas zakupów dopasowując je pod kątem pomieszczenia w którym zamierzamy umieścić oczyszczacz.

Oczyszczacze z serii FP-J różnić się będą również ilością funkcji, czujników, a także wskaźników, nie będzie to zaskoczenie, jeśli okaże się, że model SHARP FP-J80EU-W oczyszczacz ma ich najwięcej, warto dodać, że najtańszy i najmniejszy z oczyszczający tej serii ma ich bardzo niewiele i choć zastosowane w nim filtry nie są najgorsze, a także posiada funkcję jonizacji, wypada na tle swoich braci z serii zdecydowanie najgorzej. Skoro już wspomniano o cenie, najbardziej funkcjonalny z nich, czyli SHARP FP-J80EU-W oczyszczacz, jest także najdroższy, w profesjonalnym sklepie kupimy go za ok. 3500 zł.

Niezależnie na który model się zdecydujemy, możemy od Sharp spodziewać się naprawdę wiele, warto sprawdzić.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top