Budowa i działanie nożycowych podnośników samochodowych

nozyce podnosnikowe

Podnośniki nożycowe służą do podnoszenia lub obniżania pojazdu. Mechanizm ich działania opiera się na skutecznym napędzie, który powoduje rozkładanie ruchomych nożyc. To proste i niezawodne podnośniki, dzięki którym można szybko, sprawnie i bezpiecznie unieść auto na dowolną wysokość, a potem je opuścić. Podnośniki nożycowe działają pionowo i wykonują ruchy góra-dół. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o ich budowie i sposobie pracy.

Jak są zbudowane nożycowe podnośniki samochodowe?

Podnośniki o konstrukcji nożycowej ułatwiają pracę w warsztacie samochodowym. Dzięki nim szybko i skutecznie można unieść auto na pożądaną wysokość. Podnośniki tego typu składają się z napędu i odpowiedniej liczby par nożyc. Zasadniczo wyróżnia się podnośniki z jedną parą nożyc oraz modele z podwójnym układem. W przypadku podnośników nożycowych wykorzystuje się jeden z trzech rodzajów napędów:

  • elektryczny,
  • elektryczno-hydrauliczny,
  • hydrauliczny.

Elementy konstrukcji zachodzą jeden na drugi i żaden z nich nie wysuwa się poza obrys urządzenia. Maszyny po złożeniu mają niewielkie rozmiary, jednak dają ogromne możliwości. Pełna wysokość, jaką można osiągnąć za pomocą niektórych modeli podnośników to nawet 172 cm! Poszczególne modele różnią się między sobą długością platformy, wysokością podnoszenia i najazdu, a także maksymalnym udźwigiem. Duży wybór modeli podnośników samochodowych znajdziesz w sklepie internetowym TECHSUL.

Zasada działania nożycowych podnośników

Jak działa podnośnik nożycowy? Ruch umożliwiają dwa siłowniki, które wytwarzają energię mechaniczną. Jest ona wykorzystywana do rozłożenia nożyc w celu uniesienia obiektu na pożądaną wysokość, a następnie do ponownego opuszczenia. Metalowa konstrukcja nożyc jest rozkładana i składana za pomocą napędu. Stopień rozłożenia nożyc w podnośniku nożycowym samochodowym jest tożsamy z wysokością, na jaką unosi się pojazd znajdujący się na konstrukcji. Za bezpieczeństwo odpowiadają rygle. Podnośniki nożycowe to jedno z podstawowych urządzeń spotykanych w warsztacie samochodowym. Pamiętaj, aby upewnić się, że urządzenie jest sprawne, zanim skorzystasz z podnośnika. Przed rozpoczęciem pracy trzeba zweryfikować, czy masa podnoszonego pojazdu nie przekracza udźwigu podnośnika.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top