Czy kołdra zimowa musi być ciężka?

koldra zimowa

Wybierając kołdrę zimową, warto zdecydować się na produkt od sprawdzonego producenta, który będzie wypełniony wysokiej jakości wsadem o odpowiednim ciężarze. Na wagę kołdry ma wpływ ilość i rodzaj wsadu, który może być m.in. puchowy bądź z pierza. Wypełnienia różnią się również pochodzeniem, ponieważ puch i pierze mogą być pozyskiwane z różnych gatunków ptaków. Który ze wsadów jest najlepszy i ile powinna ważyć dobra kołdra zimowa?

Czym charakteryzuje się gęsi puch?

Gęsi puch uważany jest za najwyższej jakości rodzaj wsadu do kołder zimowych. Często producenci oferują bardziej ekonomiczne produkty wypełnione puchem kaczym. Kołdry te mają wyższą wagę ze względu na inną budowę piór kaczych. Płatki puchu gęsiego mają większy rozmiar i charakteryzują się haczykowatą budową. Są sprężyste, lekkie i delikatne, dzięki czemu są w stanie magazynować więcej powietrza, co sprawia, że są lepszymi izolatorami ciepła. Ważą mniej od puchu kaczego, dlatego, jeżeli waga wsadu kołdry jest stosunkowo wysoka, to można podejrzewać, że produkt wypełniony jest właśnie puchem kaczym.

Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

Waga puchowej kołdry zimowej to jedno z kryteriów, pomagające w ocenie danego produktu. Wysokiej jakości produkt powinien ważyć nie więcej niż 2 kg, w przypadku kołdry o wymiarach 200 cm na 220 cm. W takiej pościeli czysty puch waży około 1,5 kg. Najwyższej jakości produkty są lekkie, ponieważ producenci wykonują dokładne sortowanie puchu, tak by do wsadu trafiały jedynie najdelikatniejsze i sprężyste pióra. Kołdry o tych wymiarach wypełnione pierzem ważą zazwyczaj około 200-300 gramów więcej. Zarówno puchowe, jak i wypełnione pierzem kołdry zimowe najwyższej jakości można zakupić np. w sklepie internetowym PenPol.

Jaka kołdra jest najlepsza na zimę?

Za najlepsze kołdry zimowe uważane są te ze wsadem z puchu pochodzącego z polskich gęsi. Dokładnie oczyszczony i przygotowany surowiec zapewnia antyroztoczowość, a także komfortowe warunki snu. Wybierając kołdrę puchową, warto pamiętać o zasadzie, że jej waga odzwierciedla jakość zastosowanego wypełnienia. Im wyższej jakości jest puch, tym mniej go potrzeba do produkcji dobrej i trwałej zimowej kołdry.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top