Czym są i w przypadku jakich pieców stosowane są kominy dwuścienne izolowane?
Palenie w piecu to popularny i skuteczny sposób na tanie i wydajne grzanie budynku. Zazwyczaj jest traktowany jako podstawowe źródło ogrzewania. Jeśli myślisz o zamontowaniu w domu takiej instalacji, powinieneś poznać cechy charakterystyczne różnych rodzajów kominów do odprowadzania spalin. Wtedy będziesz mógł wybrać najlepsze rozwiązanie, dopasowane zarówno do konstrukcji do budynku, jak i do potrzeb użytkowników. Sprawdź, czym charakteryzuje się komin dwuścienny izolowany.
Kominy podwójnie izolowane – charakterystyka
Kominy dwuścienne, ze względu na swoją konstrukcję, doskonale izolują. Charakteryzują się dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Gładka powierzchnia kominów podwójnie izolowanych sprawia, że są one odporne na kontakt z kwasem siarkowym, który powstaje podczas spalania. Substancja ta powoduje korodowanie stali w kominach.
Jeśli myślisz o zainstalowaniu takiego komina, ale nie wiesz, który model będzie najlepiej pasował do pozostałych elementów instalacji, skorzystaj z fachowej pomocy. Wiele firm zajmujących się dystrybucją kominów, np. Tanie Kominy z Wałcza oferuje kompleksowe usługi związane z doradztwem, sprzedażą i montażem elementów instalacji grzewczej.
Z jakimi piecami współpracują kominy dwuścienne izolowane?
Izolowane kominy zbudowane są z rur dwuściennych. Pomiędzy tymi warstwami znajduje się izolacja z wełny mineralnej o grubości 30 mm. Taka budowa sprawia, że modele te są uniwersalne i niezawodne. Kominy dwuścienne izolowane to dobry wybór zarówno do nowych budynków, jak i modernizowanych obiektów. Sprawdzają się jako element mniejszych i większych instalacji. Takie kominy można stosować w instalacjach z piecem opalanym paliwem stałym: pelletem, drewnem lub węglem, a także gazem lub olejem opałowym.
Najważniejsze zalety kominów dwuściennych izolowanych
Izolowane kominy dwuścienne służą do efektywnego usuwania spalin powstających na skutek palenia w piecu. Modele dwuścienne izolowane odznaczają się szczelnością i niezawodnością. Ich montaż nie jest skomplikowany i bez trudu można je dołączyć do instalacji modernizowanych budynków. Ze względu na wbudowaną izolację nie trzeba stosować dodatkowych osłon. Dzięki temu kominy można instalować bezpośrednio przy ścianie.
Rozbuduj swoją instalację grzewczą o komin dwuścienny izolowany lub zdecyduj się na taki model w powstającym budynku. Możliwość zastosowania z różnorodnymi piecami, wysoka szczelność oraz mała awaryjność to zalety, które sprawiają, że kominy podwójnie izolowane są chętnie wybierane jako element instalacji grzewczej znajdujący się na zewnątrz lub wewnątrz budynku.
Leave a Reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.