Jak wybrać panel dachowy na rąbek?

panele dachowe

Panele dachowe na rąbek stojący to jedna z najstarszych technologii w budownictwie. Obecnie ten rodzaj pokrycia jest coraz chętniej wybierany przez inwestorów, ponieważ prezentuje się modnie, nowocześnie i elegancko. Blacha na rąbek idealnie pasuje do minimalistycznej architektury, a także jest trwała i lekka. Stanowi szczelne zabezpieczenie dachu, a ponadto pełni funkcję ozdoby budynku.

Najważniejsze cechy paneli dachowych na rąbek 

Przy zakupie paneli dachowych na rąbek należy kierować się przede wszystkim efektywną szerokością krycia blachy. Jest to parametr, który określa rzeczywiste zużycie produktu podczas układania go na dachu o danym kącie nachylenia. Następnie należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj warstwy ochronnej pokrywa panele dachowe na rąbek. Powłoka wpływa na wygląd oraz odporność produktu na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych. Najtrwalsze panele powstają z blachy ocynkowanej, czyli zabezpieczonej przed korozją warstwą ocynku. Powłoki dodatkowo chronią panele przed powstawaniem ognisk rdzy, a także zapobiegają powstawaniu uszkodzeń pod wpływem skrajnych temperatur, promieniowania UV czy opadów. Istotnym parametrem jest również grubość blachy: standardowo waha się ona między 0,5 mm a 0,7 mm, lecz przy zakupie arkuszy o długości większej niż 6 m, najlepiej wybrać jak najgrubszą blachę, która jest mniej podatna na rozszerzalność termiczną.

Dostosuj blachę dachową na rąbek stojący do indywidualnych wymagań

Producenci pokryć blaszanych oferują wiele różnych rodzajów i modeli blach dachowych na rąbek stojący. Wybierając panele, warto zdecydować się na nowoczesne wyroby renomowanych marek. Jednym z najbardziej innowacyjnych produktów na rynku jest panel na rąbek PHR Revolution z oferty producenta pokryć dachowych HANBUD. Model wyróżnia się trwałością oraz eleganckim, ponadczasowym wyglądem. Do jego zalet należy również: 

  • maskownica zapewniająca szczelność;
  • unikatowy zamek zatrzaskowy;
  • dopasowanie wycięcia na wkręty (to ważne, gdyż za mocno przykręcony rąbek faluje się na dachu w wyniku rozszerzalności cieplnej materiału na skutek zmian temperatury);
  • różne typy wycięć (wycięty i zagięty rąbek przyspiesza montaż).

Panele PHR Revolution są dostępne w różnych rodzajach powłok i wykończeń. Ponadto firma HANBUD docina pokrycia dachowe na wymiar, dzięki czemu można dostosować je do każdego projektu. 

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top