Czym zabezpieczyć brzegi towaru na palecie?

zabezpieczenie towaru na palecie

Jednym z wyzwań stojących przed firmami transportowymi jest odpowiednie zabezpieczenie ładunków na paletach oraz ochrona brzegów towarów, które są najbardziej narażone na uszkodzenia. Wymaga to przemyślanego wykorzystania dedykowanych środków stabilizujących i chroniących transportowane ładunki. Warto wiedzieć, które z nich szczególnie nadają się tego celu.

Czy kątowniki tekturowe są skutecznym zabezpieczeniem towarów? 

Jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń towarów na paletach, chroniących ich brzegi, są kątowniki tekturowe wykorzystywane podczas transportu i składowania towarów. Decydują o tym przede wszystkim właściwości materiału, z jakiego powstają oraz technologia wytwarzania. Tektura lita jest ekologicznym, lekkim i wytrzymałym materiałem, znakomicie nadającym się do produkcji tego typu elementów. Kątowniki tekturowe formowane są z kilku warstw klejonego i prasowanego papieru makulaturowego. Proces ich produkcji nie powoduje emisji zanieczyszczeń i jest przyjazny dla środowiska – wytwarzane są przy zastosowaniu ekologicznych klejów, a po wyeksploatowaniu można je ponownie przetwarzać.

O powszechnym wykorzystaniu kątowników z tektury decyduje to, że nie rysują one produktu, ochraniają jego krawędzie przed zgnieceniami i – co ważne – pozwalają na bezpieczne, piętrowe układanie ładunków.

Kątowniki z tektury litej stosowane są m.in. do:

  • stabilizacji ładunków podczas magazynowania i transportu,
  • ochrony krawędzi towarów na paletach,
  • zabezpieczania przedmiotów delikatnych oraz mających wartość artystyczną (np. obrazów) podczas składowania i przewożenia.

Zastosowania kątowników tekturowych

Kątowniki z tektury litej wykorzystuje się w wielu różnych branżach, gdyż są odporne na działanie czynników zewnętrznych i zapewniają dobrą stabilizację ładunków, znacznie przewyższając pod tym względem inne zabezpieczenia. Poszukując kątowników tekturowych „szytych na miarę”, warto zwrócić się do ich wyspecjalizowanych producentów, takich jak np. POLKAR, którzy będą w stanie dostarczyć dowolny typ kątowników na indywidualne zamówienie, dopasowanych do specyfiki i właściwości przewożonych towarów. Podsumowując informacje o kątownikach tekturowych, należy podkreślić, że dzięki swoim zaletom niewątpliwie przyczyniają się do zmniejszenie strat transportowych.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top