Suknie ślubne polecane dla osób puszystych

jaka suknia slubna dla osoby puszystej

Dzień ślubu i przyjęcia zalicza się do najbardziej wyjątkowych momentów w życiu. Dlatego absolutnie każda kobieta powinna czuć się wtedy doskonale. Ma na to wpływ nie tylko sama okazja, ale również stylizacja, jaką wybrała Oczywiście nie każda z nas może pochwalić się sylwetką klepsydry, dla której znalezienie odpowiedniej sukni jest z pewnością łatwiejsze. Co wtedy, gdy zaliczasz się do puszystych kobiet? Sprawdź, jak podkreślić swoje atuty!

Zasady doboru sukni ślubnych dla kobiet puszystych

Jeśli chodzi o suknie ślubne plus size należy uwzględnić dwie kluczowe zasady – dopasowanie do sylwetki oraz wyeksponowanie walorów z jednoczesnym ukryciem niedoskonałości. Przy czym sprawa dopasowania nie ma na celu wyboru obcisłego wariantu kreacji. Kobiety puszyste w pierwszej kolejności powinny określić swój typ figury. Może to być gruszka (wąskie ramiona, delikatny biust i szersze biodra), jabłko (obfity lub niewielki biust, biodra bez widocznego wcięcia w talii, oraz szczuplejsze nogi) lub kolumna (ramiona, biust i biodra tak samo szerokie, bez zarysowanej talii). Kluczowe okaże się zamaskowanie niedoskonałości oraz uwypuklenie atutów. Dlatego suknia ślubna dla puszystych powinna przede wszystkim mieć wcięcie w talii lub zaraz pod biustem. W ten sposób nada sylwetce symetrycznego wyglądu.

Najmodniejsze warianty sukien ślubnych dla puszystych kobiet

Według ekspertek z salonu sukien ślubnych plus size IDEO DESIGN w Warszawie, do kobiet puszystych pasują najbardziej kreacje w wariancie:

  • A – to świetny wybór ze względu na połączenie ekspozycji biustu z jednoczesnym wymodelowaniem talii, oraz mocnym poszerzeniem dołu sukni. Takie suknie często mają dodatkowy pasek, który nadaje sylwetce atrakcyjnego kształtu klepsydry. Jest to idealna propozycja dla sylwetek typu kolumna.
  • księżniczka (princessa) – kolejna doskonała propozycja dla kobiet puszystych w kształcie gruszki. Bardzo skutecznie maskują niedoskonałości szerszych bioder, sprawiając, że sylwetka staje się optycznie smuklejsza.
  • Suknia z lejącym dołem i wymodelowaną talią dla sylwetek typu jabłko

Dla kobiet o bujniejszych kształtach stworzone są odpowiednie dodatki do sukni ślubnych. Jednym z nich jest wzmacniany gorset, który utrzymuje biust uniesiony bez względu na pozycję ciała. Sprawdza się nie tylko podczas pozowania do zdjęć, ale też w trakcie szalonej zabawy. Niestety nie każdy gorset jest odpowiednio wzmacniany i wymodelowany, większość z nich nie posiada odpowiedniej konstrukcji i nie radzą sobie z większą ilością ciała oraz nietypowościami sylwetki plus size.

Dla najlepszego efektu korzystaj z pomocy salonu ślubnego, który jest wyspecjalizowany w kreowaniu wizerunku kobiet plus size.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top