Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka?

zamek

Wystarczy drobna awaria i zbyt duży nacisk, aby doszło do złamania klucza i całkowitego zablokowania możliwości otwarcia drzwi. To oznacza, że właściciele nie mają możliwości ani zamknięcia, ani otwarcia zamka i dostania się do wybranego pomieszczenia. Nie tylko jest to sytuacja stresująca, ale również kłopotliwa i może być przyczyną kolejnych problemów. Jak wyciągnąć klucz z zamka? Kiedy lepiej wezwać ślusarza?

Kiedy wezwać profesjonalistę?

W pierwszej kolejności, warto zastanowić się, czy samodzielne wyciąganie klucza ma w ogóle sens. A jest to uzależnione od tego, w którym miejscu klucz został złamany. Jeśli w ręce została nam jedynie końcówka, a większość klucza pozostała we wkładce, to można spokojnie spróbować wyciągnąć klucz z zamka. Jednak jeśli sytuacja jest odwrotna i tylko niewielka część klucza pozostała w zamku, to lepiej zrezygnować z jakichkolwiek działań, gdyż wyciągnięcie klucza będzie wymagało specjalistycznych narzędzi, a takie posiada jedynie ślusarz. W przeciwnym razie można w łatwy sposób doprowadzić do całkowitego zepsucia mechanizmu i konieczności wymiany wkładki lub zamka w drzwiach. Dlatego, należy dokładnie obejrzeć zamek i jeśli klucz wystaje poza jego obręb tak, że jest dość dobrze widoczny, to można przystąpić do pracy. W innym przypadku lepiej od razu zadzwonić do firmy ślusarskie.

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka?

Chcąc wyciągnąć złamany klucz z zamka, należy przygotować odpowiednie narzędzia. Potrzebne będą niewielkie ciążki lub pęseta. Następnie przy ich pomocy należy chwycić wystającą końcówkę klucza i delikatnie manewrując nią pociągnąć, aby wyszła z zamka. Trudności można napotkać, jeśli zamek bęben nie jest ustawiony w pozycji, umożliwiającej wyciągnięcie klucza. W takiej sytuacji, trzeba najpierw przekręcić klucz do właściwej pozycji, a dopiero potem spróbować go wyciągnąć. Warto również pamiętać, aby nie korzystać z popularnych smarów, czy innych olei, gdyż mogą one związać się z brudem, utrudniając usunięcie klucza. Jeśli chcemy dodać nieco poślizgu, aby ułatwić sobie pracę, to należy wykorzystywać tylko specjalne preparaty do czyszczenia i pielęgnacji zamków.

Awaryjne otwieranie zamków

W sytuacji, gdy w zamku utknął tylko niewielki odłamek klucza ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/ bez problemu go wyciągnie, używając do tego odpowiednich narzędzi. Jednak często nie rozwiązuje to problemów, a zamek wciąż pozostaje zamknięty, uniemożliwiając otwarcie drzwi. Dlatego często trzeba przeprowadzić awaryjne otwieranie drzwi. Prace wykonuje ślusarz przy pomocy odpowiednich narzędzi do tzw. lock pickingu, a po zakończonej pracy, zazwyczaj wymienia uszkodzony zamek. W przeciwnym wypadku jego ponowne zamknięcie może być niemożliwe na skutek pierwotnej awarii, która doprowadziła do złamania klucza.

W jakich sytuacjach skorzystać z firmy ślusarskiej?

Warto wiedzieć, że z usług ślusarza można skorzystać również w wielu innych sytuacjach, a fachowiec od zamków nie zajmuje się tylko zamkami w drzwiach, ale również w szafach, sejfach, skrytkach, czy skrzynkach pocztowych. Dodatkowo ślusarz może otworzyć również zamki elektroniczne, czy przeprowadzić awaryjne otwieranie samochodu. Z pomocy firmy ślusarskiej można skorzystać zawsze, gdy istnieją problemy z działaniem zamków, nie mamy możliwości użycia kluczy (zgubienie, uszkodzenie, zatrzaśnięcie) lub po prostu chcemy zwiększyć bezpieczeństwo. W tym ostatnim przypadku można liczyć na fachową pomoc ślusarza w wyborze odpowiednich zamków oraz ich szybkiego montażu.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top