Maty przerostowe w ogrodzie i na placu zabaw

Chcąc przy niewielkim budżecie, nadać nowoczesny wizerunek naszej przydomowej strefie rekreacji, wyregulować ogrodowe rabaty estetycznymi ścieżkami i wzmocnić nawierzchnie placu zabaw bezpieczną posadzką, warto rozważyć wykorzystanie w tym celu gumowych mat przerostowych. Takie rozwiązanie będzie nie tylko praktyczne i ekonomiczne, ale też przyjazne środowisku. Maty są bowiem produkowane z gumy pochodzącej z recyklingu.

Poprawiające bezpieczeństwo

Maty przerostowe to ażurowe powierzchnie, występujące głównie w kolorze czarnym. Produkowane z granulatu gumowego, są bardzo trwałe i odporne na ścieranie. Stosuje się je głównie w zewnętrznych strefach zabaw i strefach rekreacyjnych, a ich główną zaletą jest możliwość przerastania przez nie trawy, stabilizowanej przez gumową konstrukcję. Ponadto mata podnosi standard bezpieczeństwa, amortyzując upadki. Jej współczynnik HIC obejmuje wysokość do 3,0m. Posiada też wymagany atest higieniczny. Niestety mata macie nie równa, na rynku oferowane są produkty różnej jakości, warto się im dokładnie przyjrzeć aby wybrać te, które będą trwalsze i bardziej odporne na ścieranie, pękanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Tak, aby móc z powodzeniem użytkować je przez długie lata.

Praktyczne i niewymagające

Maty najlepszej jakości wyróżniają się zwiększoną powierzchnią zewnętrzną, krawędź 10 mm. Dzięki temu nie powstaje efekt przecinania się bocznych krawędzi przy łączeniu. Powinny być też gładkie na całej powierzchni i równo wykończone. Niewątpliwą zaletą tej posadzki jest też łatwość montażu i utrzymania w trakcie eksploatacji. Tego typu podłoże na plac zabaw nie potrzebuje w zasadzie żadnej specjalistycznej formy pielęgnacji i konserwacji podczas użytkowania.

Z poradą fachowców

Jeśli zależy nam na utrzymaniu zieleni w przydomowej strefie rekreacji maty przerostowe będą idealną propozycją. Musimy jednak pamiętać, że wybierając je rezygnujemy z możliwości kolorystycznych, które dają nam z kolei pełne gumowe nawierzchnie bezpieczne, takie jak maty, płyty czy nawierzchnia wylewana. Nie wkomponujemy w nie też elementów edukacyjnych czy sensorycznych. Dlatego warto poważnie się zastanowić nad wyborem, a najlepiej poprosić o poradę fachowców. Znajdziemy takich w firmie ELS Poland, która jest wiodącym producentem nawierzchni gumowych na rynku. W swojej ofercie proponuje nie tylko gotowe produkty, ale także pomoc doradczą i praktyczną zarówno podczas dobrania odpowiedniego rodzaju posadzki, przygotowania podbudowy, jak i samego montażu właściwego.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top