Tapeta w kropki – trend, który ożywi Twoje wnętrze!

jaka tapete wybrac

Czy wiesz, że pierwsze tapety pojawiły się w Europie w okresie renesansu? Ich początki sięgają XVI wieku. To wtedy pojawiły się dekoracje ścienne z papieru, jedwabiu lub innych materiałów. Były one malowane ręcznie, lub za pomocą klocków drzeworytowych. Po ozdobieniu przybijano je do ścian. Początkowo tapety były bardzo drogie. Do ich rozpowszechnienia przyczyniło się wynalezieni druku maszynowego w VIII wieku. 

Tapeta w kropki, groszki, grochy – poznaj wyjątkowy trend w dekoracji wnętrz

Tapety w obecnej formie upowszechniły się w XX wieku. Zaczęto stosować je w mieszkaniach, domach czy budynkach użyteczności publicznej.  W dzisiejszych czasach są one bardzo popularną formą dekorowania pomieszczeń.

Współczesne tapety są łatwe w przyklejaniu. Nawet amator poradzi sobie z takim zadaniem. Materiały i kleje niezbędne do klejenia tapet sprawiają, ze jest to zadanie łatwe i przyjemne.

W sklepach można znaleźć wiele kolorów i wzorów tapet. W tym artykule omówimy jeden trend dotyczący tych fantazyjnych ozdób ściennych- tapety w kropki.

Tapety w grochy – inspiracje

Tego rodzaju wzór sprawdza się w pokojach dziecięcych. Tapeta w kropki zarówno w wydaniu dla dziewczynki, dla chłopca czy neutralnym dodaje lekkości i uroku pokojowi małego człowieka. Groszki, kółka, owale, kropki- taka tapeta zdecydowanie może zrobić furorę! Urozmaici, rozweseli, sprawi, ze przestrzeń w pomieszczeniu będzie przytulna i przyjemna.

Kropkowany wzór może towarzyszyć małemu człowiekowi w trakcie jego rozwoju. Jest idealny zarówno dla noworodka, jak i średniaka czy nawet nastolatka. Zaletą tapet w kropki jest ich uniwersalność. Niby ozdobne, a jednak nie spowodują przesytu w sytuacji połączenia ich z innymi fakturami, wzorami czy dekoracjami.

Ta subtelna ozdoba na ścianie wprowadzi do pomieszczenia nienachalny, ale ciekawy charakter. Zaskoczą, wzbudzą zainteresowanie i porwą ciekawym designem- takie są kropki na ścianach.

Subtelny minimalizm i klasa

Klasa i minimalizm- tym właśnie wyróżniają się wnętrza, w których znajduje się tapeta w kropki. Chcąc zachować delikatny styl można zdecydować się na mało kontrastowe rozwiązania- na przykład delikatne, pastelowe grochy na nieco jaśniejszym tle. Dla osób potrzebujących czegoś bardziej wyrazistego idealne będą kolorowe groszki na białym tle. Czarne kropki na białej tapecie to  piękna ozdoba do klasycznego wnętrza.

O kropkowanych tapetach można powiedzieć jedno- można je dopasować do każdego stylu. Wybór odpowiedniej dla siebie tapety może być doskonała zabawą i przyjemnością! Wybierz swoją i baw się urządzaniem swojego domu!

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top