Zakynthos – 5 powodów, dla których warto spędzić tam wakacje

wakacje

Grecka wyspa Zakynthos to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wojaży wybierany przez Polaków. Oprócz licznych zabytków znajdziemy tutaj niezwykłe krajobrazy, piękne plaże oraz przyjaźnie nastawionych mieszkańców, którzy służą pomocą i radą. Z jakich pięciu powodów warto zaplanować urlop właśnie w tym miejscu? Podpowiadamy.

1. Niepowtarzalny klimat miasteczka Zante

Zakynthos warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na znajdujące się tutaj magiczne miasteczko Zante, które znajduje się w centralnej części wyspy. tutaj liczne muzea prezentujące historię Grecji od czasów starożytnych. Aby zacząć zwiedzać wystarczy wybrać się na plac Solomon. Można tam wypożyczyć rower lub motocykl. Ten środek transportu sprawdzi się idealnie w wąskich uliczkach Zante i pozwoli dotrzeć do każdego zakątka tego miasta.

2. Niezwykle smaczne dania z lokalnej kuchnia

Trudno nie docenić specyficznej greckiej kuchni. Właśnie na Zakynthos można skorzystać z licznych jadłodajni, które proponują turystom szeroką gamę unikatowych dań. Warto szczególnie zainteresować się dostępnym tylko tutaj królikiem zapiekanym w specjalnej brytfance, czyli potrawie o nazwie Kuneli. Oprócz różnorodnych, dobrze przyprawionych potraw, możemy skosztować wielu trunków, które produkowane są przez obecne tutaj winnice.

3. Plaża Navagio

Planując po raz pierwszy wakacje w Zakynthos warto wybrać się na niezwykle popularną plażę Naviago, która stanowi wręcz wizytówkę tej wyspy. Zatoczka cieszy się niezwykłym zainteresowaniem głównie ze względu na znajdujący się tutaj wrak statku Panagiotis. Kontrastuje on w niezwykły sposób z luksusową plażą na której spędzają czas tłumy plażowiczów.

Zobacz także: https://informacjedlaprasy.pl/wakacje-we-wloszech-raj-dla-milosnikow-plazowania-i-dobrego-jedzenia/

4. Doskonała pogoda na wypoczynek

Jeśli planujemy wakacje w Grecji spędzić głównie na plaży i zależy nam na idealnej pogodzie to warto wybrać się właśnie do Zakynthos. Grecka wyspa słynie z wysokich temperatur również poza sezonem wakacyjnym. Ciepła woda i około 30 stopni Celsjusza już na przełomie maja i czerwca to idealne warunki na wypoczynek.

5. Półwysep Skinari

Półwysep Skinari to najbardziej wysunięta na północ część wyspy Zakynthos. Znajdują się tutaj liczne zabytki i ruiny dawnych budowli, a także niewielka przystań, która świetnie nadaje się na romantyczny spacer. Koniecznie należy udać się do znajdującej się tutaj tawerny o tej samej nazwie co sam półwysep. Grecki klimat tego miejsca podkreślają dwa duże wiatraki, które poruszają się zgodnie z siłą wiejącego tutaj często wiatru.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.traveligo.pl/.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top