Zastosowanie generatorów ozonu w przemyśle

generator ozonu

Generatory ozonu to bardzo skuteczne i przyjazne środowisku urządzenia, które stosowane są w celu dezynfekcji powietrza, wody, żywności, a także powierzchni i instalacji. Zastosowanie generatorów ozonu w różnych branżach przemysłu pozwala ograniczyć stosowanie szkodliwych środków chemicznych, redukując ryzyko związane z niekorzystnym oddziaływaniem obecnych w nich substancji m.in. na zdrowie człowieka.

Generator ozonu – urządzenie do dezynfekcji o uniwersalnym zastosowaniu

Niepozorny z wyglądu generator ozonu jest skutecznym narzędziem do walki z różnymi drobnoustrojami. Ozon jest gazem wykazującym silne działanie aseptyczne, które związane jest z jego wpływem na szkodliwe patogeny. Ten silny utleniacz niszczy bakterie, wirusy, grzyby oraz pasożyty, nie oddziałując w negatywny sposób na zdrowie ludzi oraz stan środowiska naturalnego. Generatory ozonu to urządzenia o uniwersalnym zastosowaniu, które stosowane są w wielu branżach przemysłu, a także nadają się do użytku w przestrzeni mieszkalnej.

 W jakich branżach przemysłu stosowane są ozonatory?

Generatory ozonu stosowane są w wielu branżach przemysłu. Od niedawna cieszą się wyjątkową popularnością, co jest związane m.in. z koniecznością redukcji ryzyka związanego z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Zastosowanie generatorów ozonu, które dostępne są np. w ofercie firmy Klimawent, pozwala na skuteczną dezynfekcję powietrza, stykających się z nim powierzchni, wody, produktów spożywczych i miejsc ich przechowywania, zakładów produkcyjnych, instalacji, a także elementów ze stali nierdzewnej i różnego rodzaju przedmiotów, na których mogą znajdować się szkodliwe drobnoustroje.

Bardzo często ozonatory stosowane są w branży spożywczej, służąc m.in. w celu ochrony owoców i warzyw przed rozwojem grzybów pleśniowych i bakterii np. bakterii E.coli, które odpowiedzialne są za rozwój poważnych w skutkach zatruć pokarmowych. Z ozonatorów korzystają nie tylko producenci żywności oraz firmy przetwarzające produkty spożywcze. Urządzenia te znajdują się na wyposażeniu wielu firm produkcyjnych z różnych sektorów rynku, szpitali, przychodni, żłobków, szkół i przedszkoli, hoteli, hodowli zwierząt, firm sprzątających, warsztatów mechanicznych i firm serwisujących klimatyzację, a także są coraz częściej kupowane przez osoby prywatne w celu dezynfekcji przestrzeni mieszkalnej.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top